SEMIANTIK MALAJIR sannolikt. Ca 422 x 212,5 cm.

Mörkblåmelerad botten med tätt rött och kamelhårsfärgat heratimönster med två små medaljonger och blomsterornament. Benvit huvudbård med stiliserad blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, obetydliga fläckar, lagningar. En kortsida med skada.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed