Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026

MAT- samt KAFFESERVIS, 69 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets mitt.

16 st mattallrikar
12 st förrättstallrikar
11 st mindre assietter
8 st kaffekoppar med fat (+4 st kaffekoppar)
5 st askfat
4 st assietter
2 st ljusstakar
terrin
serveringsfat
serveringsskål på fot
vas
sockerskål
gräddsnäcka
kakfat
Diameter 7-38 cm, höjd 7,5-15 cm.

Smärre brukslitage. Kakfatet med skador.

Auction closed
1 000 EUR
The auction is closed.