SKÅP, jugend, 1900-talets början.
Dörrpar med både ovan- och underliggande utdragslådor. beslag i mässing. Längd ca 83, djup ca 48, höjd ca 139 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och nagg. Märken.