SKÅP, jugend, 1900-talets första hälft.
Ek. Beslag av koppar. Dörr med fasettslipatglas samt bakomliggande hyllplan. En låda. Bredd 88. Djup 50. Höjd 184 cm.
Repor och märken. Nyckel saknas.