SÄNGAR, 2 st, jugend, 1900-talets första hälft.
Björk. Skuren dekor av bladverk. Innermått ca 195 x 90 cm.
Slitage. Repor och märken. Omarbetade, bla förhöjda. Senare ben. Ett löst ben medföljer. Något solblekta.