SERVISDELAR, 56 delar, porslin. "Geranium" Gustavsberg. 1900-talets första hälft.
Floral dekor med guldbeklädda kanter. 27 flata mattallrikar, 11 djupa mattallrikar,2 assietter, såsskål med fast fat, terrin med lock, 14 uppläggningsfat i olika modeller och storlekar.
Slitage, mindre nagg samt sprickor. Krackelyr. Mindre pigmentbortfall.