GLASSERVIS, 73 delar, "Savoy", Riihimäki, 1900-talets mitt.

Klart glas, slipad dekor av vinranka.
10 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 11 champagnestrutar, 6 cognacglas, 18 starkvinsglas, 4 likörglas, 10 selterglas, 2 serveringstallrikar (22-25 cm).

Bruksslitage, smuts, kantnagg.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.