BORDSUPPSATS, art decó, 1920/30-tal.
Kvinna med vinthundar. Bland annat sten och bronserad metall. Bredd 69,5, djup 16, höjd 50cm.
Slitage. Kvinnofigur med lagningar och skador. Nagg. Repor.