SPEGEL, signerad Johan Åkerblad, verksam 1758-1799
Förgylld och bronserad. Tudelad glas. Brännmärkt "IÅ". Krönt av krona. Genombrutet krön med bandrosett och lagerkrans. Höjd 130. Bredd 53 cm.
Senare bronsering. Senare glas. Repor och märken.