SAMLING SMYCKEN, 5 delar, 18K guld, 1900-talets andra hälft. Total vikt med kamé ca 10 g.
Hänge med kamé, guldram, längd 35 mm. Hästskoberlock med kedja. Hänge med sten, diameter 12 mm. Ett par droppformade örhänge, stift, längd 25 mm. Ett par örhängen, kulmodell, stift, höjd 20 mm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in the Nordics. Contact.