TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Byarum, 1900-talets mitt/andra hälft.

vitlackerad. Genombrutna gavlar i gjutjärn. Rygg och sits av träribbor. Längd ca 185 cm.

Slitage. Senare bemålad. Några skador på träribbor, färgsläpp från tidigare färg.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.