Spegel i mitten, sidorna dekoreras med skurna stiliserade bladdekor. Klädstång samt krokar. Bredd 150 cm, höjd 197 cm, djup 46 cm.
Slitage, fanerskador, dörren med glapp. Nyckel saknas.