ILJA REPIN, Blyertsteckning, signerad och daterad 1870.
Mansporträtt. Bladets storlek ca 34 x 24,5 cm.
Slitage, märken och fläckar. Gulnad. Missfärgad efter passepartout. Uppfodrat papper.