BORDSPENDYL. "Soyez", empire. Frankrike.

brännförgylld brons. Urtavla i emalj med romerska siffror. Dekor av putti. Urhus med krön av rosenkvist. Längd 25 cm. Djup 11 cm. Höjd 39 cm.

Slitage. Putti med ärgad midja. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed