22 mat, diameter 25 cm. 12 djupa, diameter 25 cm. 10 förrätt, diameter 20 cm. 9 smörgås, diameter 16 cm. 6 ovala serveringsfat, längd 21-39 cm. 2 kvadratiska serveringsskålar, 19x18 cm. 1 såssnipa, längd 24 cm. 1 terrin, längd 34 cm. 1 terrin, längd 31 cm.
Slitage, nagg, delvis blekt dekor. Märkbar ytsmuts.