Ljus urtavla med stavindex. Armband i läder. Serienummer 17963793. Boettens diameter 33 mm. Total längd 23 cm.
Bruksslitage. Repor. Baksida med gravyr. Senare armband med visst slitage. Ej funktionstestad.