13 mattallrikar, 20 assietter, terrin med lock, såsskål med fat, 2 uppläggningsfat, skål, kaffekanna, 2 gräddkannor, 2 sockerskålar med lock, 21 kaffekoppar med fat, 2 olika kakfat, cigarettbägare, 3+4 askfat, 2 vaser, skål på fot, skål på delfinformad fot, en sockerskål utan lock medföljer liksom 5 kaffekoppar utan fat.
Slitage, fyra assietter med nagg, såsskålen med nagg, delvis andrasortering.