Minecraft Steve hållande en tallrik med futuristisk julskinka. Tillverkad av MDF och folie. Bredd 90, djup 90, höjd 177 cm.
Smärre slitage och repor. Enstaka stötmärken och mindre kantskador.
Nordiska Kompaniets julskyltning 2015.
Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2015 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till Barncancerfonden.