Marinblå acetat med detaljer i svart sammet. Lång, ärmlös modell. Underkjol med dubbla lager volanger. Dragkedja bak. Etikettmärkt "ESCADA BY MARGARETHA LEY" Midjemått ca 68 cm.
Smärre slitage. Lagning.