Soffa "Lilla Paradiset", blå klädsel. Soffbord "Plommonet", brickmärkt "Design Kerstin Hörlin-Holmquist NK's verkstäder Nyköping Made in Sweden". Soffans L 178. Bordets L 124, B 56, H 53.
Smärre slitage. Bordet med fläckar och fuktskador.