A 57 piece porcelain dinner service, mid 19th century.
Guldkant.
30 mattallrikar 23 cm
13 sopptallrikar 23 cm
10 cremekoppar med lock 11 cm
Terrin 33 cm
Skål 20 cm
Uppläggningsfat 33 cm
Uppläggningsfat 49 cm
Slitage. Sju mattallrikar med nagg. En sopptallrik med nagg, en med sprickor. En cremekopp saknar lockknopp. Skål med sprickor. Runt uppläggningsfat med nagg. Ett udda lock medföljer.