65 items
BYRÅ, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Current bid
2 700 SEK
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, ca 1930-40-tal, bemålade.
Current bid
2 050 SEK
2 500 SEK
BYRÅ, barockstil, 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
A LATE GUSTAVIANS STYLE CHEST OF DRAWERS.
Current bid
650 SEK
4 000 SEK
BYRÅ jugend tidigt 1900-tal.
Current bid
2 401 SEK
3 000 SEK
A 19TH CENTURY CUPBOARD.
Current bid
3 000 SEK
4 000 SEK
A late 19th century chest of drawers.
Current bid
3 800 SEK
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
A jugend cabinet. Early 1900's.
Current bid
2 800 SEK
4 000 SEK
An early 20th century painted shelf.
Current bid
2 250 SEK
3 000 SEK
SKÄNK, omkring år 1900.
Current bid
2 800 SEK
2 500 SEK
An early 20th century chest of 22 drawers.
Current bid
1 500 SEK
8 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Current bid
500 SEK
4 000 SEK
A 18th century baroque cabinet.
Current bid
2 000 SEK
4 000 SEK
A pair of mid 20th century bedside tables.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
A chest of drawers from the mid 19th century.
Current bid
333 SEK
4 000 SEK
ATTILA SUTA MÖBELSNICKERI, skåp, samtida.
Current bid
2 000 SEK
8 000 SEK
A 19th Century painted cabinet for a corner.
Current bid
600 SEK
4 000 SEK
SKÅP, 1800-talets andra hälft.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
Current bid
300 SEK
4 000 SEK
BYRÅ, 1900-/2000-tal.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
A 20th/21st century cabinet.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
AAGE HANSEN,
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
ARKIVSKÅP 1900-talets andra hälft Traryd.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets första hälft.
Current bid
5 000 SEK
12 000 SEK
A 1920s/1930s art déco cabinet.
Current bid
1 200 SEK
4 000 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal.
Current bid
3 000 SEK
4 000 SEK
A 19TH CENTURY CUPBOARD.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
A desk from around 1900.
No bids
5 000 SEK
A late Gustavian chest of drawers, circa 1800.
Current bid
1 000 SEK
6 000 SEK