107 items
Five chairs, first half of the 20th century.
Current bid
1 200 SEK
5 000 SEK
A SET OF FOUR FAMEG CHAIRS.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON,
Current bid
3 300 SEK
3 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM,
Current bid
2 600 SEK
3 000 SEK
Four mid 19th century armchairs.
Current bid
2 600 SEK
4 000 SEK
A set of 4 Ikea Fresta chairs.
Current bid
3 400 SEK
4 000 SEK
A Scandinavian chair, 1960-70's.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN,
Current bid
18 500 SEK
20 000 SEK
ANDERSEN & VOLL,
Current bid
7 200 SEK
10 000 SEK
MAURO PASQUINELLI/MARCELLO CUNEO,
Current bid
5 500 SEK
8 000 SEK
VICO MAGISTRETTI,
Current bid
9 300 SEK
5 000 SEK
KARMSTOLAR 6 st Italien 1900-talets senare del.
Current bid
2 000 SEK
8 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM,
Current bid
800 SEK
4 000 SEK
BANKETTER ett par Karl Johan, 1800-talets mitt.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
FRANK LLOYD WRIGHT,
Current bid
1 200 SEK
8 000 SEK
KARMSTOLAR ett par Italien 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 125 SEK
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN,
Current bid
5 300 SEK
5 000 SEK
HANS J WEGNER,
Current bid
1 850 SEK
3 000 SEK
STOLAR 6 st Italien 1900-talets senare del.
Current bid
1 000 SEK
8 000 SEK
STOL Indien Rajasthan 18/1900-tal.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
JOHN VEDEL-RIEPER,
No bids
3 000 SEK
FÄLLSTOL 1980-tal.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
A SET OF FOUR BENTWOOD CHAIRS.
Current bid
1 600 SEK
3 000 SEK
ALVAR AALTO, a pair of childrens chairs.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK