82 items
Greek and Latin, 1665.
Current bid
1 200 SEK
2 000 SEK
Om Gustav II Adolf, 1790.
Current bid
2 000 SEK
2 000 SEK
Proveniens: Hedensberg.
Current bid
1 800 SEK
2 000 SEK
Roman Law, 1705.
Current bid
2 200 SEK
2 000 SEK
Dictionary of Architecture, 1755.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
Avskriftsalbum, c. 1800.
Current bid
6 400 SEK
4 000 SEK
Proveniens: Beatelund.
Current bid
2 200 SEK
2 500 SEK
1500-tal, med 137 träsnitt.
Current bid
5 000 SEK
7 000 SEK
Tre bokband (3 vol).
Current bid
1 100 SEK
2 000 SEK
Thorilds skrifter (4 vol).
Current bid
1 300 SEK
2 000 SEK
Sveriges Rikes Lagh-böker, 1666-76.
Current bid
2 010 SEK
4 000 SEK
Jakt och djurfångst, 1828.
Current bid
1 500 SEK
2 000 SEK
Cajsa Wargs kokbok, 1795.
Current bid
2 400 SEK
3 000 SEK
The Halsewell Shipwreck (1786).
Current bid
1 500 SEK
2 000 SEK
Plansch med rörlig skiva, 1835.
Current bid
1 400 SEK
2 000 SEK
Svenska spindlar, 1757.
Current bid
5 900 SEK
7 000 SEK
Karl XII:s historia, 1732 (2 vol).
Current bid
3 200 SEK
3 000 SEK
Helicons blomster, 1688.
Current bid
2 800 SEK
4 000 SEK
Etymological dictionary, 1695.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
Then swänska Argus, 1732-4.
Current bid
2 700 SEK
3 000 SEK