Muut
150183

SKYLT, koppar, Sverige troligen 1910-tal.

Oval gönmålad skylt med förgylld skrift "Tryckeri, över gården". Runt krön med förgyllda initialer flankerat av voluter i järnsmide. L 85, h 70.

Ställvis hårt slitage, repor, bucklor, anlöpningar, smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK