Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

CABARET, 8 delar, mässing och emalj, Kina, 1800-tal.

Polykrom dekor av figurscener. Tot diam 44, runda delen diam ca 21, mindre delarna vardera ca 16 x 12, H ca 2.

Omfattande skador, lagningar och sprickor. En del saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK