LOCKURNA, metall, emalj, 1900-tal.

Rundad form med genombrutna handtag. Dekor av stiliserade blommor i polykrom emaljmålning. Locket krönt av djurfigur. H 35.

Slitage och skador på locket.

Lähtöhinta
800 SEK