Mindre sked med snäckformad dekor, Gustaf Folcker Stockholm 1845, Längd 15 cm. Sked och gaffel "Svensk spets" Längd ca 18-18,5 cm. Serveringssked Längd 18,5 cm. Kaffeskedar 12 st, "Göta"-liknande. Sockertång föreställande klor, delvis genombruten deokr Längd 9 cm. Runt fat i sterling Atelier Borgila Stockholm 1951, diameter 22 cm.
Slitage. Repor. Fat med gåvogravyr, buckla vid brämens kant.