Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI LEKSAKSDJUR, 3 st, bl a 2 st Steiff "Mecki". 1900-tal.

Två Mecki, en liten och en stor, höjd ca 17,5 respektive 27 cm. En nalle med ställbara armar, ben och huvud, längd ca 19,5 cm.

Ställvis hårt slitage. Mecki med torrsprickor samt fläckar. Nalle med skada på tyg(omfattande hål på båda fötter samt ett mindre på hand).

Lähtöhinta
1 500 SEK