Harald GIERSING

(Tanska, 1881-1927)
Harald GIERSING
(Tanska, 1881-1927)

HARALD GIERSING, Olja på duk. monogramsignerad.

Landskap med hus. Ca 52 x 61 cm.

Slitage, repor och märken. Bristande montering av båda ram och duk. Slapp duk med skålbildning. Fläckar.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Bror Hjorths samling.

Lähtöhinta
20 000 SEK