Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

263 föremål
ROBERT LUCANDER, färgetsning, signerad och numrerad 38/50.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VERA NILSSON, färglitografi, signerad och numrerad 28/260.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 72/100.
Klubbat pris
355 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ATTE LAITILA, krita, signerad.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE OLOFSSON, litografi, signerad 104/160.
Klubbat pris
465 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JYRKI POUSSU, kollage, signerad och daterad 1991.
Klubbat pris
45 EUR
Utropspris
200 EUR
NILS KÖLARE, färgserigrafi, signerad och numrerad 145/150.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi, 1948.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTO MARKLUND, skulptur, trä, signerad Berto.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NINA BONDESON, färglitografi, signerad och numrerad 96/100.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LASSE ÅBERG, litografi, signerad, HC-upplaga.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, grafiskt blad, signerat och numrerat 100/150.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAOUL UBAC, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
910 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad 35/150.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDUARDO CHILLIDA, litografi, utförd 1964.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 250 1982.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad och numrerad 81/190.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad och daterad 77.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat, numrerat 1/5 + IAP.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad 15/65.
Klubbat pris
1 110 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STELLAN MÖRNER, färglitografi. signerad, numrerad 173/360.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad o numrerad 36/150.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WASSILY KANDINSKY, träsnitt, signerad i stocken.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÅKE LAGERBORG, objekt, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLLE BONNIÉR, serigrafi, signerad och numrerad 164/180.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAGNUS ENCKELL, Litografi ei sign.
Klubbat pris
114 EUR
Utropspris
200 EUR
ROLF PETTERSSON, olja på duk signerad och daterad 74.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad och numrerad 73/200.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS LARSSON, olja på duk, signerad och daterad 66.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, akvarell, signerad Oscar Reutersvärd.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BONNIÉR, färgserigrafi, signerad och numrerad 129/180.
Klubbat pris
1 412 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTHUR LUIZ PIZA, färgetsning, signerad och numrerad 19/99.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS GRÖNFELT, olja på duk. Signerad och daterad -73.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDY WARHOL, affisch, 1989.
"ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
ANDY WARHOL, affisch, 1989. "ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG CLAESSON, litografi, signerad och numrerad 61/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAX PAPART, färglitografi, signerad och numrerad 42/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tusch på japanpapper, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, gouache, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad och numrerad 90/190.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BONNIÉR, färgserigrafi, signerad och numrerad 158/180.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 47/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 48/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

282. Peter Frie, "Same Time Tomorrow No 41".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK