Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

263 föremål
JOAN MIRÓ, etsning, "L'Aigrette", signerad i plåten, 1956.
Klubbat pris
14 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HELMUT MANTEL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, signerad, numrerad 92/150.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LAGE LINDELL, Färglitografi, signerad och numrerad 58/68.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARIN OLSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/5 + IAP.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VICTOR VASARELY, färglitografi, signerad, numrerad 120/200.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JUHANI HAKALAHTI, olja på duk, signerad - 78.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
800 EUR
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK OLSON oljemålning på duk, signerad och daterad 1949.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PABLO PALAZUELO, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRIK ALLERT, skulptur, lergods, signerad.
Klubbat pris
7 510 SEK
Utropspris
5 000 SEK
INGER EKDAHL, teckning, signerad och daterad 1969.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUHANI HAKALAHTI, olja på duk, signerad -80.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
700 EUR
ENRICO BAJ, färglitografi, sign, H.C.
Klubbat pris
551 EUR
Utropspris
400 EUR
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 48/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk.
ERLAND CULLBERG, olja på duk.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi, signerat och numrerat 2/3 + IAP.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROY LICHTENSTEIN, efter, affisch, Moderna Museet på Louisiana 1975.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och daterad 68, e.a.
Klubbat pris
3 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BONNIÉR, färgserigrafi, signerad och numrerad 158/180.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG CLAESSON, litografi, signerad och numrerad 61/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, akvarell, signerad Oscar Reutersvärd.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 47/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SONIA DELAUNAY, färglitografi, signerad och numrerad 72/75.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ULF GRIPENHOLM, litografi, signerad och numrerad 66/99.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad och numrerad 90/190.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad med  blyerts och numrerad 73/120, 1975.
Klubbat pris
10 510 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe I.
Klubbat pris
1 510 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, offset, signerat Christo med tusch.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESAIAS THORÉN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad med dedikation.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad och numrerad 73/200.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS LARSSON, olja på duk, signerad och daterad 66.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RICKY POWELL, fotografi, signerat och numrerat 16/20.
Klubbat pris
6 766 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, print, signerad och numrerad EA XIX/XX.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, färglitografi, signerad 15/65.
Klubbat pris
1 110 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad och numrerad 81/190.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, etsning, 1933, upplaga om 250.
Klubbat pris
21 001 SEK
Utropspris
22 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANDY WARHOL, affisch, 1989.
"ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
ANDY WARHOL, affisch, 1989. "ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Marilyn Monroe", signerad.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad 35/150.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, skulptur, metall, signerad.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 99/150.
Klubbat pris
3 710 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAOUL UBAC, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
910 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi signerad och numrerad 43/75.
Klubbat pris
1 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIRJO PARTANEN, akryl, signerad och daterad -06.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
300 EUR