Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 556

 
1455 föremål
1518. SKULPTUR, sten. Qing dynastin (1644-1912).
1518. SKULPTUR, sten. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1519. DEKORDEL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
1519. DEKORDEL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1520. PENSELKOPP, jade. Qing dynastin, 1700-tal.
1520. PENSELKOPP, jade. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
17 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1521. FIGURINER, tre stycken, jade. Qing dynastin (1644-1912).
1521. FIGURINER, tre stycken, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1522. SKULPTUR, jade. Kina, 1900-talets första hälft.
1522. SKULPTUR, jade. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
500 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1523. KLIPPFORMATION, sten. Qing dynastin (1644-1912).
1523. KLIPPFORMATION, sten. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1525. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
1525. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
170 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1526. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
1526. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1527. OLJEMÅLNING, duk lagd på pannå. Okänd mästare, 1800-tal.
1527. OLJEMÅLNING, duk lagd på pannå. Okänd mästare, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
1529. KAKIEMONO, siden monterat på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1530. MÅLNING, akvarell på siden. Qing dynastin (1644-1912).
1530. MÅLNING, akvarell på siden. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1532. SOLFJÄDER, ben och akvarell på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
1532. SOLFJÄDER, ben och akvarell på papper. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1534. TEKANNA, Yixing-gods. Qing dynastin, 1700-tal.
1534. TEKANNA, Yixing-gods. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1536. VASER, ett par, yixinggods. Qing dynastin (1644-1912).
1536. VASER, ett par, yixinggods. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1538. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1541. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1541. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1542. LJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1542. LJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1543. FAT, porslin. Ming dynastin, med Xuandes märke och period (1425-1435).
1543. FAT, porslin. Ming dynastin, med Xuandes märke och period (1425-1435).
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
1544. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal med Xuandes sex karaktärers märke.
1544. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal med Xuandes sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1545. VAS med LOCK, chun, junyao, Qianlong (1736-95), Guangdong.
1545. VAS med LOCK, chun, junyao, Qianlong (1736-95), Guangdong.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1546. VAS, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal. Guandong.
1546. VAS, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal. Guandong.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1549. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1549. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1551. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1551. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1552. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1552. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1554. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1554. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1555. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1555. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1558. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1558. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1560. TEKRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
1560. TEKRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1561. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1561. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1562. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1562. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
1563. PENSELBAD, biskvi. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1565. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1565. BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1566. FAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1567. FIGURINER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1567. FIGURINER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1568. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1568. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1569. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1569. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1571. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1572. KANNA för olja och vinäger, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1572. KANNA för olja och vinäger, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1573. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1573. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1574. TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1574. TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1576. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1576. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
210 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1577. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin med Chenghuas sex karaktärers märke.
1577. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin med Chenghuas sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1579. SMÖRSNÄCKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1579. SMÖRSNÄCKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1580. SMÖRSNÄCKOR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1580. SMÖRSNÄCKOR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1581. KRYDDSTÄLL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1581. KRYDDSTÄLL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1582. RAKFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1582. RAKFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1583. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1583. TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 400 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1584. KANNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1584. KANNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1585. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1585. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1586. FAT, porslin. Japan, 1700-tal.
1586. FAT, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1587. URNA, porslin. Japan, 1700-tal.
1587. URNA, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1588. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
1588. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
1589. SAMOVARER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1590. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1590. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1591. TVÄTTFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1591. TVÄTTFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1592. VÄGGVASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1592. VÄGGVASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1593. TEKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1593. TEKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1594. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1594. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1595. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1595. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1596. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
1596. RÖKELSEKAR, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1597. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1598. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1598. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1600. FAT, kompaniporslin. Japan, 1700-tal.
1600. FAT, kompaniporslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1601. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1601. TALLRIKAR, fyra stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1602. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1602. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1603. TALLRIKAR, sex stycken. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1604. SERVIS, fem delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1604. SERVIS, fem delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
66 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1605. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1605. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1606. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1606. FLASKA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1607. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1607. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1608. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
1609. FLASKA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95) ca 1745.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1610. VINKYLARE, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1610. VINKYLARE, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1611. TERRIN med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1611. TERRIN med LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1612. KOPP med FAT, vapenporslin.
Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1612. KOPP med FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1613. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1613. TALLRIKAR, fyra stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1615. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1615. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong, ca 1740.
1616. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong, ca 1740.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1617. TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1617. TALLRIKAR, 16 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
410 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK