Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
341 föremål
1265. RÖKELSEKAR, tripod. Ming dynastin, (1368-1644).
1265. RÖKELSEKAR, tripod. Ming dynastin, (1368-1644).
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1575. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
1575. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1370. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1370. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
1548. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1548. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1387. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1387. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1543. URNA med LOCK. Transition, 1600-tal.
1543. URNA med LOCK. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1371. BORDSSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1371. BORDSSTÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1305. SKULPTUR, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
1305. SKULPTUR, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1552. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1552. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1267. FIGURIN, keramik. Ming dynastin.
1267. FIGURIN, keramik. Ming dynastin.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1588. PILGRIMSKRUS, porslin, Sen Qing dynasti.
1588. PILGRIMSKRUS, porslin, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1558. VATTENDROPPARE, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1558. VATTENDROPPARE, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1538. SKÅLFAT, ett par, porslin.
Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
1538. SKÅLFAT, ett par, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1363. OKIMONOS, sex stycken, elfenben samt ben. Japan, Meiji ca 1900.
1363. OKIMONOS, sex stycken, elfenben samt ben. Japan, Meiji ca 1900.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1365. VAS, satsuma. Japan, Meiji.
1365. VAS, satsuma. Japan, Meiji.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1344. VASER med LOCK, ett par, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
1344. VASER med LOCK, ett par, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1337. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
1337. FIGURIN, bergkristall. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1338. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Sen Qing dynasti.
1338. FIGURINER, tre stycken, bergkristall. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
1340. RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1336. VASER med LOCK och STÄLL, ett par, bergkristall. Qing dynastin.
1336. VASER med LOCK och STÄLL, ett par, bergkristall. Qing dynastin.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1350. FIGURIN, rökkvarts. Sen Qing dynastin.
1350. FIGURIN, rökkvarts. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1351. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
1351. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
1349. VAS med LOCK, rökkvarts. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1352. FIGURGRUPP, rosenkvarts. Kina tidigt 1900-tal.
1352. FIGURGRUPP, rosenkvarts. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1347. PENSELBAD, rökkvarts. Sen Qing dynasti.
1347. PENSELBAD, rökkvarts. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1339. FIGURIN, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
1339. FIGURIN, bergkristall. Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1345. FIGURIN, bergskristall. Kina, tidigt 1900-tal.
1345. FIGURIN, bergskristall. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1348. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
1348. FIGURIN, kvarts. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1450. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1450. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1331. Vas, lack. Qing dynastin.
1331. Vas, lack. Qing dynastin.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1532. LYKTOR/PERUKSTOCKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1532. LYKTOR/PERUKSTOCKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1553. KAKEL/FLIS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1489. VAS, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
1489. VAS, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1254. RÖKELSEKAR, keramik. Song dynastin.
1254. RÖKELSEKAR, keramik. Song dynastin.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1592. VAS, porslin. Korea, 1800-tal.
1592. VAS, porslin. Korea, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1316. MINIATYRGLASMÅLNINGAR, två stycken. Qing dynastin, 1800-tal.
1316. MINIATYRGLASMÅLNINGAR, två stycken. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1504. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1504. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1503. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1503. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1405. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1405. STÄLL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1296. GRÖN TARA, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
1296. GRÖN TARA, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1253. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
1253. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1266. Rökelsekar, tripod. Ming dynastin.
1266. Rökelsekar, tripod. Ming dynastin.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1259. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
1259. FIGURIN, lergods. Ming dynastin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1525. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1525. YTTERFODER, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1278. BÄLTESSPÄNNE samt PLAKETT, jade, pärlor samt agat. Sen Qing dynasti.
1278. BÄLTESSPÄNNE samt PLAKETT, jade, pärlor samt agat. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1383. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1383. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1531. TESERVIS, 29 delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1531. TESERVIS, 29 delar, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1496. FAT, kompaniporslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1496. FAT, kompaniporslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1330. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin.
1330. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1285. SNUSFLASKA med LOCK samt FIGURIN, nefrit. sen Qing dynasty.
1285. SNUSFLASKA med LOCK samt FIGURIN, nefrit. sen Qing dynasty.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1554. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
1554. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1515. TREMBLEUSE, porslin. Troligen Samson. 1800-tal.
1515. TREMBLEUSE, porslin. Troligen Samson. 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1303. PENSELSTÄLL, zitanträ. Troligen, Qing dynastin, 1800-tal.
1303. PENSELSTÄLL, zitanträ. Troligen, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1334. SOCKERSKÅL med LOCK, pekingglas, Qing dynastin.
1334. SOCKERSKÅL med LOCK, pekingglas, Qing dynastin.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1388. URNA, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
1388. URNA, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1389. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1389. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1502. STEKFAT samt LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1502. STEKFAT samt LOCK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1459. GALLERKORG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1459. GALLERKORG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1500. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1400. STEKFAT, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1400. STEKFAT, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1582. SERVIS, 89 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1582. SERVIS, 89 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1475. SKÅLAR, ett par, porslin. Tidigt 1900-tal.
1475. SKÅLAR, ett par, porslin. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1252. FIGURIN, glaserat lergods. Tang dynastin (618-907).
1252. FIGURIN, glaserat lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1312. OKÄND KONSTNÄR, blandteknik. Qing dynastin, Canton, omkring 1800.
1312. OKÄND KONSTNÄR, blandteknik. Qing dynastin, Canton, omkring 1800.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
1317. SKEPPSPORTRÄTT, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
1317. SKEPPSPORTRÄTT, olja på duk. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1533. VAS med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti.
1533. VAS med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
1528. FIGURIN, keramik. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1258. FIGURIN, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1258. FIGURIN, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1263. FIGURIN, keramik. Qing dynastin, 1800-tal.
1263. FIGURIN, keramik. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1462. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
1462. FIGURIN, porslin. Qing dynastin, ca 1800.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1573. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
1573. VAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
1260. VASER, 2 st, keramik. 1600/1700-tal.
1260. VASER, 2 st, keramik. 1600/1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1270. SOLSKIVA, nefrit. Arkaiserande.
1270. SOLSKIVA, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1269. KANNA med LOCK, nefrit. Arkaiserande.
1269. KANNA med LOCK, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1286. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
1286. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK