Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 577

 
487 föremål
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1614. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
1614. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1273. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
1273. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1616. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin (1664-1912).
1616. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1321. VÄKTARE, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
1321. VÄKTARE, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
135 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1268. SKÅL, keramik. Ding, Song dynastin (960-1279).
1268. SKÅL, keramik. Ding, Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1405. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1405. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1493. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1493. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1265. KRUKA och SKÅL, keramik. Tang dynastin (618-906).
1265. KRUKA och SKÅL, keramik. Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1680. KRUKOR med LOCK, två stycken, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
1680. KRUKOR med LOCK, två stycken, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1591. TEKANNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1591. TEKANNA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1372. FIGURIN, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1372. FIGURIN, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1658. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1658. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1443. GLASMÅLNING. Qing dynastin, sent 1700-tal/omkring 1800.
1443. GLASMÅLNING. Qing dynastin, sent 1700-tal/omkring 1800.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1743. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1743. FAT, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1332. SPELBORD, hardwood. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1332. SPELBORD, hardwood. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1370. FIGURIN samt NETSUKE, elfenben, Kina och Japan, 1800-tal.
1370. FIGURIN samt NETSUKE, elfenben, Kina och Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1431. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, 1800-tal.
1431. RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1617. VAS, keramik, Qing dynastin (1644-1912).
1617. VAS, keramik, Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1598. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1598. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1288. SPEGEL och PLAKETT, brons. Bl.a. Jin-dynastin (1115-1234).
1288. SPEGEL och PLAKETT, brons. Bl.a. Jin-dynastin (1115-1234).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1693. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1693. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1694. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1694. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1644. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1644. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1718. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1718. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1494. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1494. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1593. VAS, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1593. VAS, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1515. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1515. BRICKA, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1570. GALLERKORG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1570. GALLERKORG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1537. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1537. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1683. FAT, swatow. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1683. FAT, swatow. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1555. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1555. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1511. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1511. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1577. FAT, två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1577. FAT, två stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1281. SKULPTUR, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
1281. SKULPTUR, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1277. SKÅL, keramik. Celadonfärgad glasyr, Ming dynastin (1368-1644).
1277. SKÅL, keramik. Celadonfärgad glasyr, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1530. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1530. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1540. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1540. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1344. TEXTILIER, fyra stycken, siden. Kina.
1344. TEXTILIER, fyra stycken, siden. Kina.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1734. BÅLSKÅL, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1734. BÅLSKÅL, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1479. SKÅLFAT, porslin. 1600-tal.
1479. SKÅLFAT, porslin. 1600-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1387. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas och sten. Kina.
1387. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas och sten. Kina.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1310. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
1310. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1397. FIGURINER, två stycken, nefrit. Kina.
1397. FIGURINER, två stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1395. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
1395. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1410. FIGURIN, nefrit. Kina.
1410. FIGURIN, nefrit. Kina.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1477. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1477. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1429. RULLMÅLNING, Qing dynastin, troligen 1700-tal.
1429. RULLMÅLNING, Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1565. BUTELJ, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1565. BUTELJ, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1578. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1578. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
1480. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1480. SKÅLFAT, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1668. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
1668. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1646. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1646. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1382. SNUSFLASKOR, fem stycken, pekingglas. Kina.
1382. SNUSFLASKOR, fem stycken, pekingglas. Kina.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1569. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1569. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1380. SNUSFLASKOR, fyra stycken, pekingglas. Kina, 1900-tal.
1380. SNUSFLASKOR, fyra stycken, pekingglas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1465. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesisk konst och konsthantverk.
1465. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesisk konst och konsthantverk.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1573. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1573. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1464. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesiskt konsthantverk.
1464. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1463. BÖCKER, 11 stycken, om Jade.
1463. BÖCKER, 11 stycken, om Jade.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1375. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal med Tongzhis märke.
1375. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal med Tongzhis märke.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1350. VASER, ett par, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1350. VASER, ett par, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1466. BÖCKER, 17 stycken. Kinesiskt porslin.
1466. BÖCKER, 17 stycken. Kinesiskt porslin.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1345. BRICKA, tenn. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1345. BRICKA, tenn. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK