Kan inte nå servern

Klassiska 586

 
1424 föremål
201. ORNAMENT/DEKORDEL, förgylld metall. Tibet, 1800-tal.
201. ORNAMENT/DEKORDEL, förgylld metall. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
202. OFFERSKÅL, brons. Tibet, 1800-tal.
202. OFFERSKÅL, brons. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
203. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
203. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
204. LAMA, brons. Sino-Tibetansk, tidigt 1900-tal.
204. LAMA, brons. Sino-Tibetansk, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
205. LAMA, kopparlegering. Tibet, omkring 1900.
205. LAMA, kopparlegering. Tibet, omkring 1900.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
206. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
206. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
207. LAMA, brons. Tsong Khapa, Tibet, 1800-tal.
207. LAMA, brons. Tsong Khapa, Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
208. SITTANDE LAMA, förgylld brons. Tibet, 1900-tal.
208. SITTANDE LAMA, förgylld brons. Tibet, 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
209. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
209. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
212. VIKTER, åtta stycken, brons. Burma, 1800-tal.
212. VIKTER, åtta stycken, brons. Burma, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
214. FÄRGTRÄSNITT (2), Katsukawa Shunsho (1726-1792), Shungamotiv.
214. FÄRGTRÄSNITT (2), Katsukawa Shunsho (1726-1792), Shungamotiv.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
215. KATSUKAWA SHUNCHŌ, Färgträsnitt (2), omkring 1788.
215. KATSUKAWA SHUNCHŌ, Färgträsnitt (2), omkring 1788.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
216. KATSUKAWA SHUNCHŌ, Färgträsnitt (2), omkring 1788.
216. KATSUKAWA SHUNCHŌ, Färgträsnitt (2), omkring 1788.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
217. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
217. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
218. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
218. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
219. ASK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
219. ASK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
221. BUDDHA, trä och lack. Japan, Meiji (1868-1912).
221. BUDDHA, trä och lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
222. TRUMMA/KLANGSKÅL, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
222. TRUMMA/KLANGSKÅL, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
223. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1800-tal.
223. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
224. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
224. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
43 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
225. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
225. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
226. URNA, porslin. Japan, Edo, 1600-tal.
226. URNA, porslin. Japan, Edo, 1600-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
227. KANNA med LOCK, porslin. Japan, Meij (1868-1912).
227. KANNA med LOCK, porslin. Japan, Meij (1868-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
229. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qingdynastin (1662-1912).
229. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
231. KOPPAR, ett par, blanc de chine. Qingdynastin.
231. KOPPAR, ett par, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
232. FAT, porslin. Jingdezhen, 1700-tal eller äldre.
232. FAT, porslin. Jingdezhen, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
233. VAS, blanc de chine. Sen Qingdynasti (1644-1912).
233. VAS, blanc de chine. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
234. PALL, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
234. PALL, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
235. RÖKELSEKAR, keramik. Qingdynastin (1644-1912).
235. RÖKELSEKAR, keramik. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
238. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
238. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
239. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
239. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
240. PENSELBAD, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
240. PENSELBAD, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
241. VATTENDROPPARE, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
241. VATTENDROPPARE, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
242. VAS, keramik. Qingdynastin, 1600-tal.
242. VAS, keramik. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
243. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
243. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
244. URNA med LOCK, keramik. Sydkina, Mingdynastin (1368-1644).
244. URNA med LOCK, keramik. Sydkina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
246. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
246. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
247. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
247. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
248. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
248. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
249. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi 1662-1722.
249. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi 1662-1722.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
251. FAT/BRICKOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
251. FAT/BRICKOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
252. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
252. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
253. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
253. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
254. FIGURINER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
254. FIGURINER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
255. FOHUNDAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
255. FOHUNDAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
256. SKÅL på FOT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
256. SKÅL på FOT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
258. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
258. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
259. VATTENCISTERN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
259. VATTENCISTERN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
261. KRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
261. KRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
262. TEBURK med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-17222).
262. TEBURK med LOCK, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-17222).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
263. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
263. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
264. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
264. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
266. VAS, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-1795).
266. VAS, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
269. SKÅL, kompaniporslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
269. SKÅL, kompaniporslin, Qingdynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
270. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
270. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
271. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
271. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
273. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
273. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
274. TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
274. TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
278. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
278. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
280. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
280. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
285. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
285. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
289. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
289. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
291. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
291. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
292. SKÅL porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
292. SKÅL porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
295. TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
295. TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
296. TALLRIKAR, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
296. TALLRIKAR, fem stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
297. URNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
297. URNA, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
298. SKÅLFAT, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
298. SKÅLFAT, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
299. TEDOSA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
299. TEDOSA, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK