Important Winter Sale 629

27 föremål
297. Urna med lock, fajans. Delft, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
298. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets slut/omkring 1700.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
299. Praktfat, fajans. Rörstrand, daterat Stockholm 18/8 1752.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
300. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
301. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK