Important Spring Sale 633

242 föremål
850. Krönt buddha, brons. Västra Tibet, 1300-tal.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
1057. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
940. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
851. Bodhisattva, kallförgylld brons. Mingdynastin, 1400-talets mitt.
Klubbat pris
420 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
912. Skärm, åtta paneler, dream stone. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
65 000 - 70 000 SEK
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
882. Urnor med lock, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
848. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
135 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
823. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
998. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
185 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
959. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
863. Okänd konstnär, oljemålning. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
922. Skrivbord, hardwood, sten och pärlemor. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
974. Servis, 42 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
852. Guanyin, förgylld brons. Mingdynastin, 1500/1600-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1022. Vinkanna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
26 000 - 30 000 SEK
918. Buddha, förgylld kopparlegering. Tibetochinese style.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
962. Urnor, två stycken snarlika. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
954. Rökelsekar med lock, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
921. Ställ, två stycken, lack. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1012. Ytterfoder, ett par, porslin och brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1033. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
822. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
873. Häst med krubba, lergods. Tangdynastin (608-918).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
957. Taktegel, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
916. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
824. Tekanna med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
877. Vas, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris
370 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
887. Guanyin, blanc de chine. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
897. Golvurna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
973. Tallrikar, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
926. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
891. Budda, brons. Siam, Sawankalok, 700/800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
933. Rullmålning, akvarell och tusch. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
881. Fohund, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
820. Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
956. Skulptur, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
965. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1047. Ytterfoder, porslin.Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
953. Skulpterade objekt, tre stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
897A. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
985. Praktfat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1017. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
901. Vas, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1612).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1027. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
999. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
842. Tazza, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1021. Vinkanna, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
951. Skulptur, färgad jade. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
961. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1041. Saladierer, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
996. Handfat, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899. Skål, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
911. Skulptur, brons. Sholaou, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
989. Skålar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1045. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
879. Skål, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
938. Buddha, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
981. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1026. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
941. Buddhor, två stycken, kopparlegering. Tibeto-kinesiska, 17/1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
917. Kruka, keramik. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1006. Fat, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
839. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
874. Vinthund, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
875. Urna, keramik. Songdynastin.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
949. Skulptur, sten. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1003. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1011. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK