Important Spring Sale 641

134 föremål
67. Stolar, åtta stycken, Sverige 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
33. Brickbord, 1700-talets andra hälft, Gustavianskt.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
132. Ramar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
78. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
68. Stolar, sex stycken, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
122. Tazza, troligen Italien, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
65. Karmstol, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
85. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
121. Urna, Sverige 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
41. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
53. Karmstol, Stockholmsarbete 1770-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK