Important Spring Sale 641

362 föremål
1069. Roleauvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
874. Skåp, två stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1073. Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
841. Penselbad, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
240 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
820. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
904. Skålfat, porslin. Japan, Kakiemon, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
908. Fat, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1123. Fat, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1013. Snusflaskor, två stycken, agat samt glas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
785. Guanyin, blanc de chine. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
955. Fat, två udda, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
978. Skålfat, två stycken, qingbai. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1008. Skulptur, infärgad jade, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
979. Kopp och skålfat, qingbai. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
812. Skulptur, soapstone. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
Klubbat pris
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1040. Skulptur, lergods. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1011. Penselbad, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
931. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
910. Skål, stengods. Takatori-typ, Japan, 1900-tal. Med sigillmärke.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
893. Penselställ, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
877. Paneler, tre stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
878. Paneler, tre stycken, hardwood, Qingdynastin.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
907. Fat, keramik. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1093. Skål, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1091. Skål, porslin. Kina, sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1119. Tallrikar, sju stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
799. Skål, stengods, tenmoku. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
818. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
961. Kendi, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1102. Kruka, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
932. Rökelsekar, keramik. Korea, Koryo.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
921. Lock, lergods. Handynastin (206 f.Kr -220 e.Kr).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
857. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1139. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1071. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1012. Nefritföremål, fyra stycken, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
886. Snusflaskor, tre stycken, glas. Qingdynastin.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
869. Stolsöverdrag/panel, broderat siden. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1141. Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
981. Skål, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1086. Vattendroppare, porslin, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
985. Krukor, tre stycken olika, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1082. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
829. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1112. Tekruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1101. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
925. Tallrikar, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1106. Urna med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1043. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
897. Ask med lock, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
879. Panel, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK