Important Winter Sale 653

Avhämtning

ARSENALSGATAN 2

Ingen utlämning erbjuds mellan 16-21 december.

VÄSTBERGA ALLÉ 3

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

20 föremål
526. Brosch 18K guld med fasettslipade rubiner.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
736. Axel Petersson Döderhultarn, Sittande dragspelare.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
213. Sked, silver, sannolikt Holland sent 1600-tal. Barock.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
127. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets första hälft, Empire.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
125. Bordspendyl,  Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK