Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

34 föremål
129. Läslampa, för ett ljus, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
187. Tazza, Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. Ljusstakar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
170. Urna med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
137. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK