I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

52 föremål
Bordslampa 1970-tal.
7d
Bordslampa 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Bordspendyl sent 1800-tal.
7d 3 tim
Bordspendyl sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsspegel 1900-talets mitt.
7d
Bordsspegel 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
CG Hallberg vas silver Stockholm 1943.
7d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar ett par omkring 1900.
7d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pokal CG Hallberg Stockholm 1930 silver.
7d 2 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål silver 1900-tal.
7d
Skål silver 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Tallrikshylla 1900-tal.
7d 2 tim
Tallrikshylla 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Vägglampa 1900-talets mitt.
7d
Vägglampa 1900-talets mitt.
609 SEK
Utropspris
1 500 SEK