Contemporary Online

Nyfiken på samtida konst? Upptäck Contemporary Online som är en kurerad specialauktion med samtida konst och fotografi. Auktionen är ett komplement till Bukowskis Contemporary-slagauktion för att erbjuda dig en ytterligare chans att utforska samtida konst av god kvalitet samt presentera nya och intressanta konstnärer. På visningen har du möjlighet att bli bekant med flera internationella konstnärer; Olav Christopher Jenssen, Ai WeiWei, Emanuel Röhss, Michael Pybus och Andreas Eriksson. Contemporary Online innehåller också verk av aktuella konstnärer som Willem Andersson, Cecilia Edefalk, Christine Ödlund, Henry Hudson och Helena Blomqvist.

Vill du veta mer om verken? Kontakta våra specialister Louise Wrede louise.wrede@bukowskis.com och Karin Aringer karin.aringer@bukowskis.com.

21 föremål
CARL HAMMOUD, Signerad Carl Hammoud och daterad 2004 (-05) a tergo.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CECILIA EDEFALK, olja på duk signerad och daterad 87.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Klubbat pris
23 200 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OLAV CHRISTOPHER JENSSEN, olja på pannå, utförd 1995.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PHILIPPE HUART, olja på duk, signerad a tergo och daterad -12.
Klubbat pris
21 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK