Finnish Modern Art

28 föremål
ANITRA LUCANDER, "FLICKA VID PIANOT".
Klubbat pris
8 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
JAAKKO PAKKALA, öljy kankaalle, signeerattu.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
600 EUR
JAAKKO SOMERSALO, olja på duk, a tergo intyg.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
600 EUR
MATTI HAUPT, brons, signerad.
MATTI HAUPT, brons, signerad.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
700 EUR
MAX SALMI, olja på masonit, signerad och daterad -66.
Klubbat pris
1 070 EUR
Utropspris
800 EUR
PER STENIUS, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PERTTU NÄSÄNEN, akryl på duk.
PERTTU NÄSÄNEN, akryl på duk.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -49.
Klubbat pris
10 005 EUR
Utropspris
2 000 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad och daterad -88.
Klubbat pris
3 105 EUR
Utropspris
2 000 EUR
VEIKKO VIONOJA, olja på duk, signerad och daterad -69.
Klubbat pris
1 260 EUR
Utropspris
1 000 EUR