Inred sommarhuset

56 föremål
PARKBÄNK, gjutjärnsgavlar, ca år 2000.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 26 delar. Troligen Kosta, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA JOHANSSON PAPE, takbelysning, Lilla Löken.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 43 delar. Reijmyre, Sverige, 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA. OKÄND FORMGIVARE, 1900-tal. "Kub".
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFGRUPP, 3 delar "BADEN" IKEA, 1978.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELDKORG, smide, 1900/2000-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKKRONA1800-talets slut.
110 EUR
Utropspris
500 EUR
BOKSTÖD, ett par. 1900-talets senare del.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 2 st, 1900-talets 1930/40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
13 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, Sengustavianskstil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAVID ROSÉN, bord, "Berga", Nordiska Kompaniet.
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Visingsö".
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BREVPRESSAR, 6 st, 1900-talets slut.
55 EUR
Utropspris
150 EUR
SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal.
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF EKBERG, vas "Sgraffito", Gustavsberg 1918.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, bord, 81B, Artek.
140 EUR
Utropspris
250 EUR