Soile Yli-Mäyry

Vi har glädjen att presentera en samling verk av Soile Yli-Mäyry. Samlingen som nu säljs på Bukowskis är en av de störta privata helheterna av Yli-Mäyrys produktion. Yli-Mäyrys färgstarka verk behandlar relationen mellan människan och naturen i en urban miljö.

34 föremål
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2006.
Slutpris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
Slutpris
1 250 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Slutpris
4 150 EUR
Utropspris
4 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signed.
Slutpris
1 805 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SOILE YLI-MÄYRY, olja på duk, signerad och daterad 2005.
Slutpris
3 200 EUR
Utropspris
1 200 EUR