By Malene Birger - Objects to make a world

19 föremål
GUNNAR NYLUND, vas / golvvas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
300 EUR
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffbord, "Brasilia", Swedese.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL ÖJERSTAM, fåtölj "Storvik" för IKEA 2001-05.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAOLO DE POLI, dörrhandtag, Gio Ponti, Italien 1960-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK OLE JÖRGENSEN, fåtölj för Bovirke Danmark 1950-tal.
Klubbat pris
15 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar 6 st "Sjuan för Fritz Hansen Danmark.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Golvlampa, uplight, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HARRY BERTOIA, fåtölj, "Diamond Chair", Knoll.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK