Helsinki Winter Sale F200

31 föremål
GUIRAUD BROSCH, 18K guld. Nimes, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
GEORG BUCHERT, CIGARETTETUI, 18K guld, Helsingfors 1941.
Klubbat pris
7 400 EUR
Utropspris
8 000 - 9 000 EUR
RING, 18K vitguld, diamanter ca 1.55 ct tot.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1969.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RING, 18K vitguld, briljanter ca 1.56 ct tot.
Klubbat pris
1 260 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
1 900 - 2 100 EUR
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 230 st briljanter ca 4.07 ct.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
BROSCH, 14K guld och diamanter ca 0.5 ct tot, sekelskiftet 1800/1900.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
RING, 18K vitguld, diamanter ca 1.72 ct tot.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 400 EUR
CHOPARD HALSBAND, "Happy diamonds", 18K vitguld, diamanter ca 1.5 ct tot.
Klubbat pris
4 210 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ARMRING, 18K guld och safirer, början av 1900-talet.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Charisma", 14K guld, Lapponia 1974.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
1 900 - 2 100 EUR