Made in Sweden H064

12 föremål
99. "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, 2000-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
120. Bjärnums Slöjdfabrik, vilstolar 1 par, Sverige 1940-50-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
204. Bruno Mathsson, fåtölj "Karin", Dux, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
21. Jonas Bohlin, gungstol, "Liv", Jonas Bohlin Design, Stockholm.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
142. Karmstol, allmoge, Sverige tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
138. Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese, oktober 1965.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK